Gıda Sektörüne Özgü Çözümler

Gıdanın hazırlandığı, proseslendiği, bekletildiği ya da müşteriye sunulduğu işletmelerde gıda güvenliği hayati derecede önem taşımaktadır. Gıda işletmeleri, uçan haşere, depolanmış ürün zararlıları, kemirgen, hamamböceği başta olmak üzere birçok zararlı için gıda ve barınak ihtiyacını karşılayan yüksek çekiciliğe sahip alanlardır.
Gıda alanlarında yürütülen Entegre Zararlı Yönetimi (IPM) faaliyetleri her adımında hassasiyet, tecrübe ve uzmanlık gerektiren çalışmalardır. Üretilen gıdanın ve sunulan hizmetin hijyeni, güvenliği, güvenilirliği ve gıda kuruluşlarının imajı açısından, gıda alanlarında yürütülen zararlı (pest) kontrol çalışmalarında doğru ürün ve ekipmanların seçimi büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda; gıda güvenliğini riske atmayacak, hedef türe yönelik, insan ve çevre sağlığı ile dost, orijinal ve etkin ürünler kullanılması en önemli konulardan biridir.

Teknolojinin ve bilimin ilerlemesi ile birlikte, gıda işletmelerinde hedef zararlıya özgü yenilikçi çözümler giderek artmaktadır. Envirotek olarak; yıllara dayanan tecrübemiz, dünyanın önde gelen bilimsel kuruluşları, firmaları ve uzmanları ile süregelen ortaklıklarımızla, gıda alanlarınız için yenilikçi, güvenli ve çevre dostu çözümleri ülkemize getirerek gıda işletmelerinin kullanımına sunmaktayız.

Envirotek AdminGıda Sektörüne Özgü Çözümler