Goliath Gel

img_7961k

Spreylere alternatif olarak ortaya çıkan fipronil aktif maddeli Goliath Gel kullanımı ilaçlama işleminin çok daha kolay, daha etkili ve daha kalıcı bir şekilde yapılabilmesi olanağını sağlamaktadır. Jelin uygulama kolaylığı, kokusuz ve toksik olmayan yapısı ilaçlama işleminin spreyleme yönteminin içerdiği riskler ve rahatsızlıklar olmadan yapılmasını sağlar.

Formülasyon:
% 0,05 Fipronil

Uygulama Dozu:
Goliath Gel en düşük dozda çalışan jel üründür.
Laboratuar testleri etiket tavsiyesi olan 0.03 gr.’lık küçük bir damla Goliath Gel’in 1.000’ den fazla hamamböceğini öldüreceğini göstermektedir.

Türler                               Uygulama Oranları
Alman Hamamböceği               0,03 gr/m2
Oriental Hamamböceği             2×0,03 gr/m2
Amerikan Hamamböceği          2×0,03 gr/m2

Zincirleme Etki
Laboratuar ve alan testleri Fipronil’in, jeli yemiş hamamböceklerinin cesetleri veya dışkılarının diğer hamaböcekleri tarafından yenilmesi ile bir hamamböceğinden diğerine transfer edilebileceğini göstermektedir. Zincirleme etki, yuvalarına gizlenmiş hamamböceklerinin dahi kontrolünü sağlar, bu yüzden daha da yüksek bir performans düzeyine ulaşılır ve ortamda kontrol altına alınmamış hamamböceklerinin kalması önlenir.

Kolay Kullanım & Minimum Rahatsızlık
Jel yönteminde damlacıklar şeklinde ve bulaşma ihtimali olmayan yerlere uygulama yapıldığı için temizlik gerektirmez ve rutin temizliklerde dahi damlacıklar ortadan kalkmaz.

Uygulaması yapılan ortamda yaşayanlar ve çalışanlar rahatsız edilmeden, alanın boşaltılması, malzemelerin kaldırılması, ilaçlama sonrası ortamın havalandırılması ve temizlenmesi problemleri olmaksızın, günün herhangi bir saati uygulama yapılabilir.

Ekonomik
0,03 gr’lık damlacıklar ile noktasal uygulamalar için geliştirildiğinden ve etkinliği çok yüksek olduğundan m2 maliyeti açısından değerlendirildiğinde en kalıcı ve en ekonomik uygulamalara imkan sağlayan jel üründür.

Envirotek AdminGoliath Gel